تبلیغات
راین ملودی - کتابفروشان پیشتاز در طرح «پاییزه کتاب» را بشناسید/ فروش بیش از 210 هزار جلد کتاب در کمتر از یک هفته

کتابفروشان پیشتاز در طرح «پاییزه کتاب» را بشناسید/ فروش بیش از 210 هزار جلد کتاب در کمتر از یک هفته

سه شنبه 2 آذر 1395 10:20 ب.ظ

 

کتابفروشان پیشتاز در طرح «پاییزه کتاب» را بشناسید/ فروش بیش از 210 هزار جلد کتاب در کمتر از یک هفته

 • کتابفروشان پیشتاز در طرح «پاییزه کتاب» را بشناسید/ فروش بیش از 210 هزار جلد کتاب در کمتر از یک هفته

  گزارش آماری از وضعیت فروش کتابفروشی‌های عضو «پاییزه کتاب»

  تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹

  با گذشت یک هفته از آغاز طرح «پاییزه کتاب» در کتابفروشی‌های واجد شرایط در سراسر کشور، کتابفروشی‌های رشد اهواز، فرازمند رشت و شهر کتاب مشهد، پیشتازان تعداد فروش کتاب در این طرح هستند. تاکنون در این طرح تعداد 209 هزار و 143 جلد کتاب از مجموع 76 هزار و 941 خرید انجام شده از کتابفروشی‌های سراسر کشور، به فروش رفته است.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) طرح «پاییزه کتاب» که با شعار «ایران می‌خواند» در بازه زمانی یک ماه از 24 آبان آغاز شده و تا 24 آذرماه سال جاری در کتابفروشی‌های سراسر کشور ادامه خواهد داشت. در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل 20 میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پاییزه کتاب» آثار مورد نیاز خود را خریداری کند.

  براساس آمارهای ارائه شده از سوی موسسه خانه کتاب، در طرح «پاییزه کتاب» 665 کتابفروشی از 31 استان کشور ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون از این تعداد 574 کتابفروشی فعال و دارای فروش بوده‌اند. از این تعداد 513 کتابفروشی در مراکز استان‌ها و 152 کتابفروشی نیز در شهرستان‌ها مستقر هستند. همچنین تهران با 116 ، خراسان رضوی با 61 و کرمان با 25 کتابفروشی، بیشترین مشارکت را در این طرح داشه‌اند.

  اما با گذشته یک هفته از آغاز طرح «پاییزه کتاب» تا این لحظه تعداد 209 هزار و 143 جلد کتاب از مجموع 76 هزار و 941 خرید انجام شده از کتابفروشی‌های سراسر کشور، به فروش رفته که کتابفروشی‌های رشد اهواز با فروش 10 هزار و 450، فرازمند رشت با 9 هزار و 251 و شهر کتاب مشهد با هشت هزار و 187 جلد کتاب، پیشتازان این طرح به لحاظ تعداد فروش کتاب هستند که البته این آمار لحظه به لحظه در حال افزایش است.

  البته در مجموع فروش استانی، استان تهران به دلیل مشارکت 116 کتابفروشی، با فروش 39 هزار و 779 جلد کتاب در رتبه نخست قرار دارد و استان‌های خراسان رضوی با فروش 28 هزار و 921 و خوزستان با فروش 19 هزار و 888 جلد کتاب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طرح «پاییزه كتاب» به کانال تلگرامی https://telegram.me/paeezeyeketb بپیوندند.
   


برچسب ها: کتابفروشان ، پیشتاز ، در ، طرح ، «پاییزه ، کتاب» ، را ،