تبلیغات
راین ملودی - قبولی 62 درصدی زنان در رشته های علوم پزشکی

قبولی 62 درصدی زنان در رشته های علوم پزشکی

جمعه 23 مهر 1395 10:29 ق.ظ

 

قبولی 62 درصدی زنان در رشته های علوم پزشکی

  • قبولی 62 درصدی زنان در رشته های علوم پزشکی
    محمدحسین پورکاظمی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی داوطلبان می بایست حائز 70 درصد نمره کتبی و 30 درصد نمره مصاحبه می شدند. خوشبختانه کارنامه کتبی داوطلبان به همراه کلید سوالات و پاسخنامه در سایت سنجش قرار داده شده اما اگر فردی به 30 درصد نمره مصاحبه که توسط قطبهای دانشگاه های علوم پزشکی به روشی منطقی انجام شده، اعتراضی دارد، می تواند اعتراض خود را در این مورد اعلام کند.

    وی تعداد افراد حاضر در آزمون تخصصی دکتری رشته های علوم پزشکی را بیش از ۷ هزار نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت حدود یک هزار و ۱۴۷ نفر پذیرفته شدند که 710 نفر معادل 62 درصد زن و 437 نفر معادل 38 درصد مرد بودند.

    پورکاظمی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاه ها حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده بود، ظرفیت برخی از رشته ها تکمیل نشد و در صورتی که دانشگاه های علوم پزشکی علاقه مند باشند می توانیم برای رشته هایی که هنوز ظرفیت دارند، مرحله تکمیل ظرفیت را انجام دهیم. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ نیز از امروز شنبه ۱۷ مهرماه تا دوشنبه ۱۹ مهرماه می توانند برای ثبت نام به دانشگاه ها مراجعه کنند.