تبلیغات
راین ملودی - محدود کردن مودم با آدرس فیزیکی ( Mac Adress )

محدود کردن مودم با آدرس فیزیکی ( Mac Adress )

پنجشنبه 22 مهر 1395 12:23 ب.ظ

 

محدود کردن مودم با آدرس فیزیکی ( Mac Adress )

 • محدود کردن مودم با آدرس فیزیکی ( Mac Adress )

  connecting the cables for a wi-fi router

  تا بحال شده که فکر کنید کسی بدون اجازه شما به مودم وصل میشود یا حجم اینترنتی شما بدون اینکه استفاده کرده باشید تمام شود؟

  آیا می خواهید دزدان اینترنت حتی با داشتن پسورد هم قادر به وصل شدن به مودم شما نباشد پس در این مقاله با ما همراه باشید.

  امروزه با زیاد شدن نرم افزار های هک WiFi هرکسی به راحتی میتواند به مودم شما وصل شده و از حجم شما استفاده کند حال برای این که جلوی این افراد را بگیریم ما می توانیم از آدرس فیزیکی برای مودم استفاده کنیم به این صورت که تنها به کساانی که اجازه داده شده بتوانند به مودم وصل شوند.

  مک آدرس چیست ؟

  Mac Adress  مخفف عبارت Media Access Control می باشد که به آن آدرس سخت افزاری میگویند که دستگاه هایی مانند موبایل و لپ تاپ هر کدام یک آدرس فیزیکی جدا گانه دارند حال برای اینکه بتوانید مودم را محدود به آدرس فیزیکی کنید باید آدرس فیزیکی دستگاه خود را پیدا کنید.

  a wireless router

  پیدا کردن مک آدرس :

  1. در دستگاه های موبایل این مسیر را برای پیدا کردن مک آدرس دنبال کنید Setting > Wifi Advance > Mac
  2. حال برای پیدا کردن آدرس فیزیکی لپ تاپ خود باید در داخل قسمت Search عبارت CMD را جستجو کرده و عبارت ipconfig/all را داخل آن تایپ کنید حال در قسمت Wireless lan Adapter عبارتی که جلوی Physical Address است همان آدرس فیزیکی شماست .

  اضافه کردن مک آدرس :

  حال که آدرس فیزیکی دستگاه خود را فهمیدید باید Ip مودم را در مرورگر خود وارد کنید. ip مودم معمولا یک از این دو میباشد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ حال که آیپی مودم را وارد کردید در قسمت UserName و Password عبارت admin را وارد کنید (سعی کنید آن را عوض کنید تا کسانی که از این موضوع اطلاع دارند به پنل شما وارد نشوند)

  حال در سربرگ Advanced Tab در قسمت Mac Filtering با فعال کردن دسترسی (Enable Access control) مک آدرس ها را وارد کرده (add) و تنظیمات را ذخیره کنید.

  اگر در سربرگ Advanced Tab گزینه Mac Filtering وجود نداشت به قسمت Interface Setup رفته و در قسمت Mac Adress  آیپی هایی را که میخواهید به مودم وصل شوند را در آن وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.اکنون فقط کسانی اجازه دسترسی به مودم شما را دارند که مک آدرس آنها را شما در لیست وارد کرده باشید.

  شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.